Enterosgel 225ml.

82,50 
Dostępność: Niedostępny Wysyłka: Towar chwilowo niedostępny.
Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ
Zapytaj o produkt
SUPLEMENT DIETY
 
Enterosgel posiada wyraźne sorpcyjne i detoksykacyjne właściwości:
Enterosgel posiada zwiększoną aktywność sorpcyjną (pojemność) - 5 µmol/g i wybiórczość działania.
Wiąże i wyprowadza toksyczne substancje, końcowe produkty metabolizmu: mocznik, kreatyninę, pochodne fenolu i indolu, merkaptany i in. produkty rozpadu białek, aromatyczne węglowodory, ich pochodne, bakteryjne endo- i egzotoksyny, bilirubinę, cholesterol, organiczne rozpuszczalniki i in. przemysłowe substancje trujące, inkorporowane radionuklidy.

SKŁAD


Enterosgel:
 • 70% - hydrożel kwasu metylokrzemowego
 • 30% - woda


Niszczy i wyprowadza patogenną mikroflorę przewodu pokarmowego, genitaliów (przy zastosowaniu aplikacyjnym) i produkty jej działalności: helicobacter pylori, salmonella, shigella, klebsiella i in. gram ujemne i gram dodatnie mikroorganizmy, a także grzyby rodzaju Candida. Preparat nie adheruje i nie niszczy saprofitycznej mikroflory jelita (laktobakterii, bifidobakterii itd.). W odróżnieniu od eubiotycznej mikroflory (laktobakterii, bifidobakterii), patogenna mikroflora nieodpowiednia dla jelit, jest wyprowadzana z organizmu drogą fizjologiczną na zewnętrznej powierzchni Enterosgelu, co likwiduje objawy zaburzenia równowagi bakteryjnej.

Wiąże i wyprowadza wirusy: wirusy grypy, paragrypy, rotawirusy, cytomegalowirusy i in.
Alergeny: niekompletne alergeny (hapteny) trafiają w pory preparatu całkowicie; pełne alergeny są wyłapywane przez grupy determinacyjne, które utrzymują się w porach preparatu dzięki wiązaniom hydrofobowym, wielkocząsteczkowa białkowa (przesuwna) część alergenu jest sorbowana na powierzchni Enterosgelu, co powoduje szybką eliminację alergenu z organizmu.

Enterosgel tworzy komfortowe warunki do regeneracji nabłonka śluzówki, usuwając z prześwitu jelita uszkadzające barierę jelitową substancje i zachowując odpornościową ochronę powłok śluzowych (sekrecyjna immunoglobulina A). Enterosgel posiada właściwości pokrywające, nie zakłóca przyściennego procesu trawienia, nie zatyka przestrzeni między kosmkami i nie wywołuje atonii jelita. Przy miejscowym zewnętrznym zastosowaniu preparat posiada działanie gojące rany.

WŁAŚCIWOŚCI SORBCYJNE
Enterosgel - oryginalny preparat leczniczy stosowany do leczenia zatruć toksynami. Posiada wybiorcze wchłanianie. Pojemnością wchłaniania przewyższa 2-2,5 razy inne typy sorbentów błon śluzowych jelit.

ODDZIAŁYWANIE NA MIKROFLORĘ
Na skutek selektywnej adhezji Enterosgel, w odróżnieniu od zwykłych sorbentów, niszczy patogeny i wyprowadza z organizmu ich cząstki, posiadające endo- i egzotoksyny. Preparat sprzyja odbudowie naturalnej mikroflory jelit.

REKONSTRUKCJA TKANEK ORGANIZMU
Enterosżel posiada właściwości cytoprotekcyjne. Powlekając powierzchnie nabłonka żołądka i jelit, Enterosgel chroni je przed zewnętrznymi chemicznymi i mechanicznymi uszkodzeniami. Poprawia  mikrokrążenie krwi w śluzówce przewodu pokarmowego i fizjologiczną produkcję śluzu. Posiada właściwości gojące rany.

BEZPIECZEŃSTWO
Enterosgel dzięki szczególnym właściwościom krzemoorganicznej budowy cząsteczek nie uszkadza śluzówki przewodu pokarmowego. W odróżnieniu od zwykłych sorbentów Enterosgel nie wywołuje zwiotczenia jelit przy długotrwałym stosowaniu. Preparat jest nieszkodliwy, nietoksyczny, chemicznie obojętny, nie przykleja się do śluzówki jelit, nie przenika z wnętrza jelit do jamy brzusznej, jest szybko wydalany z organizmu.

Stosowanie


Przy zapalnych i nadżerkowo-wrzodowych procesach przewodu pokarmowego Enterosgel przyspiesza naprawcze i regeneracyjne procesy na własnej płytce powłoki śluzowej.  Przy chorobie wrzodowej doprowadza do efektywnego niszczenia Helicobacter pylori. Przy wyraźnym zaburzeniu równowagi bakteryjnej w jelitach, preparat pozwala osiągnąć normalizację mikroflory w ciągu 10-12 dni. W leczeniu nieskomplikowanego zaburzenia równowagi bakteryjnej jelit zwykle wystarczy tygodniowy okres stosowania. Preparat pozwala osiągnąć poprawę samopoczucia chorych, skrócenia okresu  dyspeptycznego, odczucia bólu, gorączki, normalizacji funkcji przewodu pokarmowego.

Na wypadek ostrej chirurgicznej patologii organów jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej różnej etiologii) przeprowadzenie sorpcji jelitowej przy pomocy Enterosgelu, zmniejsza dwukrotnie mikrobową kontaminację zawartości jelit i skraca okres niedomagań. Znacznie zmniejsza się liczba pooperacyjnych powikłań w jamie brzusznej. U chorych na zakażenia jelitowe temperatura normalizuje się w ciągu pierwszych kilku dób stosowania, stolec normalizuje się w drugiej dobie.

Po zastosowaniu Enterosgelu u cierpiących na  choroby nerek, lub u osób z powikłaniami związanymi z chroniczną niewydolnością nerek, wyraźnie zmniejsza się kwasica i azocica. Do 10-12 dnia stosowania Enterosgelu wskaźniki kreatyniny i mocznika zmniejszają się odpowiednio, 1,7 i 2,2 razy, odbudowuje się wodorowęglowy potencjał krwi, polepsza się amoniogeneza nerek. W leczeniu chronicznego zapalenia pęcherza moczowego wykorzystanie Enterosgelu (przystosowuje się wewnątrz pęcherzowo) przyspiesza kliniczno-laboratoryjną reemisję.

Wykorzystanie Enterosgelu w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby daje pozytywny efekt, który przejawia się w poprawie samopoczucia chorych, podwyższeniu apetytu, zmniejszeniu albo zaprzestaniu skórnego swędzenia i słabości, obniżeniu koncentracji bilirubiny i aktywności aminotransferazy, poprawie wskaźników tymolowych. Efekt będzie następował w okresie 5-7 dób od początku leczenia.

W leczeniu atonicznego zapalenia skóry i innych skórnych alergii efekt występuje już po upływie 1-2 dób od pierwszego zastosowania preparatu. Zmniejsza się swędzenie, stabilizuje się chory obszar skóry, nie pojawiają się nowe ogniska zapalne, wysypki czy moknięcia. Chorobowy proces udaje się przerwać średnio w ciągu 6-13 dób.

Według danych Kliniki Chorób Dziecięcych Moskiewskiej Medycznej Akademii im I.M. SIECZENOWA zastosowanie Enterosgelu w kompleksowej terapii astmy oskrzelowej pozwala obniżyć ciężar albo zapobiec zaostrzeniu choroby, zwiększyć długotrwałość okresu pomiędzy atakami, znormalizować wskaźniki immunologiczne, wskaźniki funkcji oddechowych. Stosowanie Enterosgelu pozwoliło na odstąpienie od przeciwhistaminowych preparatów i redukcję długiego okresu przyjmowania broncholitykow.

Szczególnie godne uwagi jest zastosowanie Enterosgelu w leczeniu grypy i innych ostrych zakażeń wirusowych - efektywność eliminacji wirusów i toksycznych produktów ich działalności pozwala bezpiecznie wyleczyć chorobę, średnio w ciągu 2-3 dni i nie dopuścić do niepożądanych komplikacji.

PRZECIWWSKAZAŃ BRAK, UBOCZNYCH EFEKTÓW NIE STWIERDZONO.

DZIEDZINY MEDYCYNY


 • GASTROENTEROLOGIA

Chroniczne nieżyty żołądka i dwunastnicy, wrzodowa choroba żołądka i dwunastnicy, kolki, nadżerkowo-wrzodowe nieżyty, syndrom podrażnionego jelita.


 • NEFROLOGIA, UROLOGIA

Odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszkowe nerek, ostra i chroniczna niewydolność nerek, zapalenie pęcherza moczowego, schorzenia nerek z zaburzeniami przemiany materii, infekcje urologiczne.


 • ALERGOLOGIA, DERMATOLOGIA

Alergia na artykuły spożywcze, skaza, przemieszczone zapalenie skóry, dermatoza, astma oskrzelowa, astmatyczne zapalenie oskrzeli, wągry.


 • CHIRURGIA I URAZY

Ropne i septyczne procesy, urazy, przyranne zakażenia, zapalenie otrzewnej, choroba oparzeniowa.


 • POŁOŻNICTWO I GINEKOLOGIA

Toksykozy ciążowe, zaburzenia łożyskowe, ostre i chroniczne wirusowe zapalenia pochwy, bakteryjne i grzybicze zakażenia.


 • NARKOLOGIA I PSYCHIATRIA

Ostre i chroniczne zatrucie alkoholowe, zatrucia narkotykami i lekami.


 • STOMATOLOGIA

Zapalenia jamy ustnej, przyzębica, paradontoza, zapalenia dziąseł, higiena jamy ustnej.


 • REHABILITACJA I PROFILAKTYKA

Zmniejszenie poziomu jelitowego i zewnętrznego zakażenia - oczyszczanie przewodu pokarmowego i organizmu, eliminacja radionuklidów, profilaktyka ostrych zakażeń wirusowych.


 • ONKOLOGIA

Detoksykacja podczas podstawowego kursu leczenia – promieniowaniem i chemioterapią, profilaktyka i leczenie syndromu jelitowego.


 • HEPATOLOGIA

Ostre i chroniczne zapalenia wątroby, wirusowe zapalenia wątroby, marskość wątroby, niewydolność wątrobowy, zastój żółci.


 • CHOROBY ZAKAŹNE

Wirusowe i bakteryjne zapalenia jelit i kolki jelitowe, salmonelloza, dyzenteria, zaburzenia równowagi bakteryjnej jelit, lamblioza, robaczyce, zatrucie pokarmowe, grypa, paragrypa, ostre zakażenie wirusowe.


 • TOKSYKOLOGIA, CHOROBY ZAWODOWE

Ostre i chroniczne zatrucia, zatrucia lekami, intoksykacja organicznymi rozpuszczalnikami, aromatycznymi węglowodanami, ciężkimi metalami.

 

Sposób użycia


Enterosgel jest w postaci żelu. Może być stosowany jako:

- zawiesina - starannie rozmieszać w szklance z wodą i wypić.

- bezpośrednio – połknąć odpowiednią ilość żelu i popić dużą ilością wody.

dawkowanie

15g enterosgelu = kopiata łyżeczka mała lub płaska duża łyżka stołowa
 
Stosować na 1,5 - godzin przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu i zażywaniu leków lub suplementów diety.
Ilość dawek dziennie może ulec zmianie w zależności od trybu życia pacjenta oraz biorąc pod uwagę wspólne spotkanie Enterosgelu z innymi lekami, którego należy unikać.

Stosowanie zewnętrzne, aplikacyjne: według wskazań lekarza.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Inni kupili również